1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Previous
Next

„KK Riešė“ laukė akistatos su „KK Comma 313”, gavo „Išvien“

Reguliaraus sezono nugalėtojai ketvirtfinalyje sutiks netikėtai į „DIDŽIOSIOS“ taurės ketvirtfinalį patekusius varžovus kuriems vien patekimas tarp 8 geriausių sezono komandų yra nerėgėto masto pasiekimas.

Abi komandos lygoje debiutavo praėjusį sezoną (2015/2016 m.). Jei „KK Riešė“ iškarto tapo elitine lygos komanda ir net pateko į finalą, tai „Išvien“ komandai pirmieji žingsniai buvo pakankamai sunkūs. Per 18 rungynių lygos naujokai šventė 7 pergales ir pralenkę 4 komandas liko 19-ti.

Per vasarą komanda neblogai atliko namų darbus, Martynas Rimkus rungtynėse ėmė lankytis dažniau, o praėjusį sezoną lūkesčių nepateisinusius žaidėjus pakeitė sėkmingai komandoje vietą atradę naujokai. Pirmajame etape „B“ grupėje 3 pergales per 6 rungtynes pasiekę „Išvien“ liko penkti, o antrajame etape pasiekę 7 pergales (7-3) reguliarųjį sezoną baigė 13 pozicijoje.

TOP16 etape komandai buvo žadama kova dėl trečiosios vietos „T2“ grupėje su „Tores“ komanda, tačiau pralaimėję 66:75 „Ginio Pajėgoms“, šie vyrukai pasiekė pergalę 87:64 prieš „Tores“, o vėliau sulaukė dovanų iš grupės favoritais laikytos „KK Comma 313“ ir pateko ten kur būti ir patys nesitikėjo. Šiuo metu komanda per 19 rungtynių jau yra pasiekusi 12 pergalių (2 iš jų įsirašė, varžovams nesusirinkus į rungtynes). Pergalių – pralaimėjimų balansas puikus, tačiau komanda šį sezoną dar neįveikė nei vienos ekipos kuri taip pat pateko į „DIDŽIOSIOS“ taurės turnyrą. Visgi „Išvien“ nebus pirmoji komanda lygos istorijoje kuriai pavyko patekti į ketvirtfinalį po reguliaraus sezono turint kuklias startines pozicijas (13 vieta). Prieš kelis metus, 2015 metų pavasarį į ketvirtfinalį pateko „BC Dugnas“ (16 vieta), o 2012 metais „Pakilk“ (15 vieta) net sugebėjo įveikti šį barjerą bei vėliau iškvoti bronzos medalius.

Istorija rodo, kad „underdogai“ kartais iššauna, tačiau šį kartą viskas „Išvien“ komandai gali būti žymiai sunkiau, jų laukia Ervino Stankevič kuruojama „KK Riešė“ kuriai šį sezoną per rungtynes surinkti 100-tą taškų vieni juokai.

„KK Riešė“ turi puikią sudėtį, lygoje dominuoja netik pagal rezultatus, tačiau ir pagal praktiškai visus statistinius rodiklius. Šiuo metu Riešės atstovų komanda lygoje nėra pirma tik pagal atkovotus kamuolius (41,94 vid., 3 vieta), blokuotus metimus (1,44 vid., 15 vieta) bei klaidas (16,56 vid., 19 vieta).

Šiais dienai net 9 komandos žaidėjai per rungtynes pelno po daugiau nei 16-ka taškų, o net 8 iš jų renka ir po daugiau nei 19-ka naudingumo balų.

Šį sezoną „KK Riešė“ pralaimėjo vos kartą ir net 102:66 sutriuškino čempionus „Reaktoriaus smogikus – vezumalkas.lt“, o tai puikiai pasako, kokia viską griaunanti jėga „Išvien“ komandos laukia ketvirtfinalio rungtynėse.

„KK Riešė“ yra netik šios poros, tačiau ir viso šio sezono favoritai ir varžyti su jais taškų lengtynėse nepatariama niekam. „Išvien“ žaisdami su komanda kuriai jaugelis jau rezervavo vietą finale turi du pasirinkimus. Pirmasis pasirinkimas žaisti pagal varžovų grojamą muziką, mėgautis rezultatyviomis rungtynėmis ir pralaimėjimo atveju bent jau turėti gerus statistikos rodiklius. Antras pasirinkimas neleisti komandai žaisti greitai ir bandyti numušti rungtynių tempą.

 

Panagrinėjus „KK Riešės“ komandos sezono eigą „Išvien“ turėtų rinktis pirmą variantą. Poros favoritai pirmajame etape į savo krepšį praleido po 59,67 taško, antrajame po 74,00, o žaisdami TOP16 „T1“ grupėje net po 92,67 taškus. Ar tai reiškia, kad rezultatyviausia lygos visų laikų komanda jau pamiršo apie gynybą?

TOP16 etape blogiau už ją gynėsi tik toje pačioje grupėje žaidę „ŠKK Šnapiai“ (93,67 vid. praleistų taškų). „KK Riešė“ 23,33 taškų skirtumu laimėjo visas tris TOP16 etapo kovas ir rinkdama po 116 taško čia užgrojo tokią pasiutpolkę pagal kurios muziką norėjo šokti visi. Po 70,89 taško renkantys „ŠKK Šnapiai“ šiame etape rinko po 93,67 taškus, „Zarasai“ rinkę po 82,33 taško savo vidurkį lenkė daugiau nei 20-čia taškų, o grupėje paskutinę (4) vietą užėmusi „Burkalifa.eu“ vietoje 60,22 sezono vidurkio rinko po 72 taškus.

„T1“ grupėje niekam nerūpėjo gynyba. Mažiausiai taškų į savo krepšį praleisdavę „Zarasai“ su 86 taško vidurkiu kitose grupėse būtų pralenkę vos vieną komandą „MF“ (92,33 vid.).

„Zarasai“ Riešės atstovams TOP16 rungtynėse pralaimėjo 98:108, „Burkalifa.eu“ 90:113. Abi šios komandos būtent žaisdamos su šios poros favorite gerino savo sezono rezultatyvumo rekordus, todėl labai tikėtina, kad Ervino Stankevič auklėtiniams dainuojant tą pačią dainą ir toliau „Išvien“ irgi bent vienose rungtynėse sugebės sužibėti rezultatyvumu. Šį sezoną daugiausiai taškų komanda sumetė „Meridianui“ (95).

„Išvien“ neturi šansų žengti toliau, tačiau varžovams jau matuojantis čempionų karūną tikrai gali išvengti skaudžių pralaimėjimų ir geriausią kol kas savo sezoną baigti aukštai pakeltomis galvomis.

Martynas Rimkus („Išvien“) duodamas interviu vienos iš Vilniaus mėgėjų lygos portalui minėjo, kad jam įdomiausia žaisti prieš „4“ bei „5“ pozicijos žaidėjus kurie yra aukštesni ir stambesni už jį. Sutikus tokius varžovus jam atsiranda dar didesnė motyvacija sėkmingai apsiginti prieš juos.

Tame pačiame interviu „Išvien“ komandos lyderis paminėjo, kad jam būtų įdomu išbandyti savo jėgas prieš mėgėjiško krepšinio lengendą Dainių Novicką.

Jeigu tai buvo Martyno Rimkaus svajonė, ji beveik išsipildė belieka tik sulaukti, kad abu šie žaidėjai į aikštelę žengtų bent vienoje iš ketvirtfinalio akistatų.

„Išvien“ lyderis ketvirtfinalio rungtynes turės žaisti netik prieš Dainių Novicką, tačiau ir tokius žaidėjus kaip Viktoras Asačiovas (203 cm) ar Gediminas Povilauskas (195 cm) kuris visoje lygoje penktus metus iš eilės dominuoja kovodamas dėl atšokusių kamuolių.

Įdomu tai, kad šios poros akistatoje aikštelėje vienu metu išvysti galime net tris iš keturių šiuo metu lygoje pagal atkovotus kamuolius lyderiaujančius žaidėjus. Gediminas Povilauskas šiame sąraše be jokių abejonių pirmas (24,50), Martymas Rimkus (16,38) antras, o Titas Šepetys (14,25) ketvirtas. Pirmieji du krepšininkai šias pozicijas turėjo ir po praėjusio sezono. Gediminas Povilauskas (21,82) buvo pirmas, o Martynas Rimkus (20,75) antras, skirtumas tik tame, kad praėjusį sezoną dažniau aikštelėje matėme Povilauską, o šį Rimkų.

Oficialus lygos tinklalapis www.krepsinistau.lt prognozuoja, kad „KK Riešė“ ketvirtfinalyje dar nebus priversta žaisti pilna jėga ir be didesnių komplikacijų pateks į pusfinalį (99%-1%)

„KK Riešė“ (pasiekimai, skaičiai, pastebėjimai)

Pasiekimai: reguliarus sezonas I etapas (6-0, 1 vieta „C“ grupėje), reguliarus sezonas II etapas (8-1, 1 vieta „D“ grupėje), TOP16 etapas (3-0, 1 vieta „T1“ grupėje).

Vienintelis pralaimėjimas: „KK Riešė“ šį sezoną rungtynėse su „KK Comma 313” prasčiausiai metė dvitaškius (47,06%), tritaškius (29,73%) bei atliko mažiausiai rezultatyvių perdavimų (13). Tai buvo vienintelės sezono rungtynės kurias komanda pralaimėjo 80:86. Praėjusį sezoną šių klubų susirėmimas baigėsi rezultatu 61:52 ir „KK Riešės“ pergale.

(Ne)pirmas kartas: „KK Riešė“ savo sudėtyje turi 12-ka aktyvių žaidėjų, net aštuoni iš jų bent po kartą žaidė SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS pusfinalyje, Laurynas Kirlys, Žymantas Armonas, Lukas Motiejūnas ir Žygimantas Kosarevas jau yra tapę net lygos čempionais. Finalo ketverto dar nebuvo pasiekę tik debiutinį sezoną lygoje žaidžiantys Linas Laukis bei Dominykas Palšis ir komandoms kurios nepatekdavo tais sezonais į atstovavę Viktoras Asačiovas bei Dainius Novickas.

Pastarasis krepšininkas yra gyva mėgėjiško krepšinio legenda ir lygos rezultatyvumo vieneriose rungtynėse bendraautorius. Dainius Novickas 2012-02-05 dieną pelnė 83 taškus ir pakartojo rekordą kurį 2010/2011 metų sezone užfiksavo Algirdas Palaima (su „Nekažką – VRA“ tapo čempionu).

Tolimi metimai: „KK Riešė“ per du sezonus SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pralaimėjo vos 5 rungtynes iš 40. Komanda pataikiusi bent 10 tolimų metimų nuo 2015-10-11 dienos pralaimėjo vos kartą, kai šių metų vasario 5 dieną 80:86 nusileido „KK Comma 313“ klubui (11/37 tritaškiai). Šį sezoną 10 tritaškių Riešės atstovai nesumetė tik į „Negerų“ (7/21), „TG Sokol“ (8/17) bei „Ginio Pajėgų“ (9/23) krepšį. Pagal tolimimų metimų taiklumą 38,79% „KK Riešė“ šiuo metu nepilnu procentu lenkia „Brolius Šaunuolius“, kurie 2014/2015 metų sezone tolimus metimus realizavo 39,18% taiklumu ir pagal šį rodiklį užfiksavo visų laikų lygos rekordą.

Šiuo metu geriausiųjų snaiperių dešimtuke pirmoje vietoje galime rasti Žymantą Armoną (53,66%), dar du „KK Riešės“ žaidėjai Lukas Motiejūnas ir Dominykas Palšis patenka į TOP10 (4 ir 9 vietos), o Mantvydas Staniulis iš šio dešimtuko pasitraukė tik po praėjusio sekmadienio (11 vieta).

 

100: „KK Riešė“ 2015/2016 metų sezone 100-tą ir daugiau taškų rinko 5 kartus, šį rezultatyviausia sezono komanda tą jau padarė 13-ka kartų per 18-ka rungtynių. Įdomu tai, kad per visą lygos istoriją (10 sezonų) 100-to taškų riba buvo pasiekta 118-ka kartų, o tai reiškia, kad šį sezoną po 107,28 taško renkanti Riešės atstovų komanda dalyvavo net 15,25% rungtynių kuriose buvo pelnoma nemažiau nei 100-tas taškų.

„KK Riešė“ per likusias šio sezono rungtynes turi pelnyti vos 15-ka taškų, kad pralenktų 2015/2016 metų sezono „KK Išjunk šviesą“ klubą pagal vieno sezono metu užfiksuotą didžiausią pelnomų taškų vidurkį (per visą lygos istorija). Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai rinko po 88,43 taškus.

Jeigu reikėtų ieškoti pasiekimų kurių „KK Riešė“ šį sezoną tikrai nepagerinsis reikėtų nukeliauti į 2009/2010 metų sezoną kai SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE dominavo „BC Grizliai“ savo sudėtyje turėję tokius krepšininkus kaip Eduard Rogačiov, Viktor Daukša, Simas Liepinaitis, Gintaras Plytnikas ar Gediminas Kieras. Čempionais tapę grizliai tą sezoną nepralaimėjo nei vieno susitikimo (25-0). Visgi „BC Grizlių“ pavadinimas vienoje grafoje po šio sezono greičiausiai išnyks, „KK Riešė“ dvitaškius meta 63,93% taiklumu, „BC Grizlių“ užfikuostas sezono rekordas yra 61,82%.

Kiti rekordai: Paulius Mikolaitis TOP16 rungtynėse su „Zarasais“ reguliaraus sezono nugalėtojus išgelbėjo nuo techninio pralaimėjimo. Aukšto lygio perimetro žaidėjų prikimštoje ekipoje gynėjas yra tik statistas, tačiau praėjusį sezoną (2015/2016 m.) perėmė 13-ka kamuolių ir savo pavardę kuriam laikui įrašė į lygos rekordų suvestines. Per visą lygos istoriją bent vienose rungtynėse dviženklį skaičių kamuolių perimti pavyko tik 9 žaidėjams, vienas iš jų Pauliaus Mikolaičio komandos draugas Žymantas Armonas perėmęs 11 užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą (visoje lygoje).

Mantvydas Staniulis (8,45 rezultatyvaus perdavimo vidurkis) šį sezoną rungtynėse „O.P.A.“ (135:97) užfiksavo sezono rezultatyvių perdavimų rekordą, kai jų atliko 18-ka. Šio jaunuolio pasirodymą šį sezoną jeigu jo komandos keliais susikirs su „Reaktoriaus smogikais – vezumalkas.lt“ greičiausiai stebės ir visų laikų šio rekordo autorius Gintaras Plytnikas. Du kartus lygos čempionu tapęs gynėjas kartą atliko 29 rezultatyvius perdavimus ir nuo to laiko į šį rekordą nieks net nebandė rimčiau pasikėsinti.

Šį sezoną 40 ir daugiau taškų per vienas rungtynes vienas žaidėjas pelnė 8 kartus, šešis kartus tokį rezultatą fiksavo „KK Riešės“ žaidėjai, du „Burkalifa.eu“ tankas Nerijus Jozonis.

Per vieną sezoną daugiausiai taškų pavyko surinkti „Brolių Šaunuolių“ puolėjui Simui Karnašnikovui. Puolėjas 2009-2010 metų sezone pelnė 574 taškus. Kiti du žaidėjai kurie per vieną sezoną surinko bent 500 taškų yra Laurynas Kirlys tą ribą pasiekęs net du kartus (573 ir 566) ir Deimantas Pavlovskis (522). Abu šiuo metu žaidžia „KK Riešės“ klube.

Fenomenas: Gediminas Povilauskas – atkovotų atšokusių kamuolių didmeistris kurį Vilniuje pažysta visi krepšinio mėgėjai. Žaidėjo pasiekimams ir rekordams galima skirti atskirą apžvalgos dalį, tačiau visi skaičiai nublanks prieš vieną faktą, kurį šį sezoną aukštaūgis arba dar kartą patvirtins arba pirmą kartą per savo karjerą paneigs. Iki svarbiausių sezono kovų ne vieną sezoną dominuojantis žaidėjas netik nėra žaidęs SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOS finale, tačiau niekada nėra laimėjęs ir jokios kitos lygos („3x3”, pavasario ir vasarų čempionatai nesiskaičiuoja).

Svarbiausiose sezono kovose ne kartą ir ne du išnykęs„KK Riešės“ fenomenas šį sezoną jau 4 kartus rinko bent 54 naudingumo balus. Ne kartą savaitės, mėnesio geriausiu žaidėju rinktas Gediminas Povilauskas pagal atkovotus kamuolius (24,50) SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE pirmauja iš eilės jau penktą sezoną, taip pat ketvirtą sezoną neužleidžia naudingiausio žaidėjo posto (46,50).

Gediminas Povilauskas 2015/2016 metų sezone vilkėdamas „Brolių Šaunuolių“ marškinėlius per sezoną atkovojo 371 atšokusius kamuolius, tai dar vienas jam priklausantis lygos rekordas. Už per vieną sezoną daugiausiai kamuolių atkovojusį mobilų aukštaūgį niekam nepavyko daugiau kamuolių sugriebti ir vienose rungtynėse, jam priklausantis lygos rekordas užfiksuotas 2013/2014 metų sezone – 41 atk. kam. Šį sezoną rungtynėse su „ŠKK Šnapiais“ TOP16 pirmajame ture sugriebęs 31 kamuolį jis užfiksavo analogišką šio sezono rekordą.

Ilgas rekordų, asmeninių pasiekimų sąrašas, dvigubi ir trigubi dubliai įspūdinga statistika ir nei vieno čempionų titulo, tai kažkas neįtikėtino.

Įdomu tai, kad bent jau SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE titulais negali pasigirti ir jo bendražygis visur keliaujantis kartu Deimantas Pavlovskis.

Prastas rungtynių lankymas: „KK Riešė“ šį sezoną negali pasigirti tuo, kad jos žaidėjai pavyzdingai lankosi rungtynėse. Tik Žymantas Armonas, Deimantas Pavlovskis, Lukas Motiejūnas, Mantvydas Staniulis ir Linas Laukis dalyvavo daugiau nei pusėje sužaistų rungtynių. Gal čia yra tokia Ervino Stankevič taktika? Kuo mažiau žaidėjų susirenka tuo jam lengviau padalinti žaidimo minutes. Įdomu kaip bus kai svarbiausiose sezono rungtynėse savo žodį norės tarti visi, o komandos vadovas-treneris bus priverstas kažką palikti ant suolo. Didelis pasitikėjimas savo jėgomis, per daug individualiai pajėgių gynėjų jeigu ne ketvirtfinalio etape tai vėliau tikrai gali pakišti koją rekordų besivaikančiai komandai.

Reikėtų prisiminti prieš nepilnus metus vykusius įvykius, kai debiutinio sezono pradžioje per rungtynes 180 taškų surinkusi „KK Riešė“ (180:72 prieš „Grikius“) paskutinėse sezono rungtynėse (finale) į „smogikų“ krepšį sumetė tik varganas 44 akis.

Slapti ginklai: „Reaktoriaus smogikų – vezumalkas.lt“ stovykloje sezoną pradėjęs Žygimantas Kosarevas grįžo į „KK Riešę“  kur spėjo sužaisti tik tris rungtynes. Nei vienoje iš komandų šį sezoną labai neišsiskyręs puolėjas išvyko laimės ieškoti į saulėtąją Ispaniją. Teisę žaisti ketvirtfinaliuose turintis puolėjas šį sezoną tikriausiai dar prisijungs prie komandos, tačiau neaišku kada tai atsitiks ir kokį žaidimo lygį jis demonstruos paragavęs legionieriaus duonos.

Kitas žaidėjas kurio tikrosios galimybės dar atrodo pakankamai mįslingos - Laurynas Kirlys. Pora sezonų su „KK Fuxais“ SEKMADIENIO KREPŠINIO LYGOJE karaliavęs atakuojantis gynėjas praėjusį pavasarį nukalė „KK Išjunk šviesą“ komandai bronzos medalius, o šį į „KK Riešę“ atvyko tik po žiemos švenčių. Reguliaraus sezono metu jis spėjo sužaisti 4 rungtynes iš kurių vienose pasirodė tik tam, kad atsižymėtų. Laurynas Kirlys TOP16 etape rungtynėse su „Zarasais“ 108:98 aikštelėje praleido daugiau nei tris kėlinius ir žaisdamas viena koja surinko 27 taškus (sezono rekordas), visgi panašu, kad gynėjas turi bėdų su koja ir bent jau pirmosiose ketvirtfinalių rungtynėse neturėtų žaisti pilna jėga. Jei vertinti sausą statistiką šiuo metu rinkdamas po 16,60 taško 2012/2013 metų sezono finalų MVP žaidžia nerezultatyviausią savo sezoną per penkis metus.

Artimiausi renginiai

Gruodis 2023
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Riešės bendruomenės veiklos

Riešės bendruomenė organizuoja sporto, šokių, muzikos užsiėmimus, seminarus, edukacinius renginius. 

Laukiame Jūsų pasiūlymų, komentarų ir nuomonių.

Rašykite: veikla@musuriese.lt

Svetainę kurkime kartu!

Kviečiame prisijungti prie Riešės interneto svetainės pagyvinimo bet kokia informacija (su nuotraukomis ar be jų), kuri galėtų būti įdomi ir vertinga visiems mūsų apylinkių gyventojams. Informaciją siųskite el. paštu: mindaugas@musuriese.lt, ji bus paskelbta nedelsiant.